تغییر در نحوه چیدمان جدول قرعه‌کشی تکواندو در بازیهای المپیک

فدراسیون جهانی تکواندو، نحوه چیدمان جدول قرعه ورزشکاران در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ را براساس رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه جولای ۲۰۱۶ اعلام کرد.

به گزارش تک رزم به نقل از خبرگزاری مهر، در حالیکه کمتر از دو ماه تا آغاز پیکارهای تکواندو در بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ زمان باقی است، فدراسیون جهانی تکواندو در نظر دارد این‌بار جدول قرعه ورزشکاران را براساس جایگاه تکواندوکاران در رنکینگ المپیکی ماه جولای ۲۰۱۶ تعیین کند.

براساس اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، جلسه سرپرستان و قرعه‌کشی بازیهای المپیک ۲۵ مردادماه و تحت نظارت مشترک ناظر فنی WTF و کمیته برگزاری بازیهای المپیک انجام می‌شود که براساس رنکینگ المپیکی یکم جولای ۲۰۱۶ (۱۶تیرماه ۱۳۹۵) فدراسیون جهانی تکواندو است و تمام ورزشکاران رنک‌دار براساس رنکینگشان در جدول قرعه‌کشی چیده و ورزشکارانی که رنک ندارند به‌طور رندوم قرعه‌کشی می‌شوند. البته براساس قانون فدراسیون جهانی تکواندو، اگر کشور میزبان (برزیل) براساس رنکینگ المپیکی‌اش بین نفرات اول تا چهارم جدول جای نگیرد، در رده چهارم جدول قرعه‌کشی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، اگر ورزشکاری که براساس رنکینگ در جدول چیده شده به دلایلی نتواند مسابقه دهد، نفر بعدی که بالاترین رنکینگ را دارد جایگزین می‌شود اما زمانیکه حداقل یک‌ساعت از اعلام قرعه‌کشی گذشته باشد دیگر هیچ‌گونه چیدمان مجددی صورت نمی‌گیرد، حتی اگر دو ورزشکار در یک طرف جدول رد صلاحیت شوند!

در دوره‌های قبل نفرات اول تا چهارم جدول هر وزن براساس رنکینگ در چهار گوشه جدول قرار می‌گرفتند و مابقی اوزان به صورت رندوم در جدول قرعه‌کشی جایگزین می‌شدند اما در این دوره از رقابت‌ها حتی تکواندوکاری که در جایگاه صدم رنکینگ المپیکی است می‌تواند براساس رنکینگش در جدول قرعه‌ بازیها قرار بگیرد.

این شیوه فدراسیون جهانی، به کشورها این اجازه را می‌دهد تا حریفان احتمالی‌شان را پیش از شروع بازیهای المپیک شناسایی و آنالیز کنند، البته به شرط آنکه کشورها حتما تکواندوکارانی که موفق به کسب سهمیه المپیک شده‌اند را راهی بازیهای المپیک ۲۰۱۶ کنند و تغییری در ترکیب‌شان ایجاد نکنند.

پیکارهای تکواندو در بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ از روز ۲۷ مردادماه به مدت ۴ روز و در ۴ وزن المپیکی مردان (۵۸-، ۶۸-، ۸۰-، ۸۰+ کیلوگرم) و در ۴ وزن المپیکی زنان (۴۹-، ۵۷-، ۶۷- و ۶۷+ کیلوگرم) برگزار خواهد شد.

تیم‌ملی تکواندوی کشورمان توسط فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی در گروه مردان و توسط کیمیا علیزاده در گروه زنان موفق به کسب سهمیه بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ شده است. هدایت تیم ملی مردان را «بیژن مقانلو» بعنوان سرمربی و مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی برعهده دارند و هدایت علیزاده برعهده «مهرو کمرانی» خواهد بود.

منبع خبر : خبر گزاری مهر

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png