جاسم دلاوری‌ بوکسور سنگین وزن ، با بدشانسی رقابت‌های حرفه‌ای APB و المپیک را از دست داد . او هفته قبل در اردوی آذربایجان به خاطر درد شدید زانویش MRI گرفت که پارگی رباط صلیبی پایش را تأیید کرد .

خودش معتقد است : «خيلي دوست داشتم يكي از مسافران المپيك باشم اما قسمت نبود ريو بروم . هفته پيش زانويم شديد درد گرفت كه پس از آزمايشات و MRI متوجه شدم رباط صليبي‌ام پاره شده است و بايد جراحي كنم . هفته آينده زمان جراحي مشخص مي‌شود و به احتمال زياد حدود 6 ماه طول مي‌كشد تا بتوانم شرايط آرماني‌ام را به دست بياورم .» بوكسور سنگين وزن تيم ملي حالا عجله‌اي براي برگشت ندارد‌ : «آسيب‌ديدگي شديدي دارم . بعد از اردوي مشترك آذربايجان ، كتفم آسيب ديد و رباط صليبي زانوي راستم مشكوك به پارگي است .

به همين دليل براي برگشت به رينگ عجله نمي‌كنم و ترجيح مي‌دهم بعد از بهبود كامل به تيم ملي برگردم . با رئيس فدراسيون صحبت كردم تا علاوه بر فيزيوتراپي ، در اردو بمانم و كارهاي درماني را انجام دهم .» دلاوري به انتخابي المپيك اشاره مي‌كند‌ : «سهميه در مسابقات آذربايجان سخت است . به همين دليل خيلي اميد داشتم بتوانم در مسابقات قاره‌اي چين سهميه بگيرم و اين پتانسيل را در خود مي‌ديدم اما متأسفانه مسابقات چين را هم از دست دادم .

سعي مي‌كنم اگر شرايط فراهم شود ، خودم را به رقابت‌هاي آذربايجان ، انتخابي المپيك ، برسانم .» نايب‌ قهرمان بوكس آسيا به مشكلات مالي بوكسورها اشاره مي‌كند‌ : «متأسفانه ليگ نداريم تا بخشي از مشكلات مالي ملي‌پوشان برطرف شود اما در بوكس نيمه حرفه‌اي جهان دو ليگ‌ به نام APB و WSB وجود دارد كه بوكسورها مي‌توانند براي حضور در اين ليگ رزومه خود را براي مسئولان مربوطه ارسال كنند . مسئولان اين دو سازمان براي هر بازي با بوكسورها قرارداد مي‌بندند كه 70 درصد متعلق به خود ورزشكار و 30 درصد متعلق به هزينه اياب و ذهاب ، مربي و فدراسيون مربوطه است . معتقدم اين شيوه مي‌تواند به تأمين هزينه‌هاي ورزشكاران بوكس كمك كند .»

دلاوري درباره راه دشوار سهميه المپيك حرف مي‌زند‌ : «ما در دو مسابقه آسيا ، اقيانوسيه – چين و رقابت‌هاي آذربايجان شانس كسب سهميه داريم . البته در رقابت‌هاي آذربايجان كار دشوارتري براي كسب سهميه داريم و اين رقابت‌ها به نوعي جام جهاني‌ به شمار مي‌رود و شمار زيادي از بوكسورهاي خوب دنيا در آن حضور پيدا مي‌كنند . اميدوارم در اين دوره ملي‌پوشان مثل المپيك لندن 4 سهميه به دست بياورند .»

منبع : روزنامه خبر ورزشی