تكواندوكار سنگين وزن تيم بانوان ايران با شکست مقابل حريف فيليپينى خود از راهيابى به ديدار نهايى و کسب سهميه المپيك بازماند .

رقابت هاي كسب سهميه المپيك در قاره آسيا بامداد دیروز با حضور ٩٧ تكواندوكار از ٣۸ كشور به ميزباني فيليپين در مانيل آغاز شد . در وزن ۶۷+  کیلوگرم ۵ تکواندکار برای کسب سهمیه المپیک تلاش می کردند که نماینده کشورمان دور نخست استراحت داشت .

اكرم خدابنده با این قرعه استراحت راهی مرحله نیمه نهایی شد و برای کسب سهمیه باید با برتری مقابل نماینده کشور میزبان به دیدار نهایی صعود می کرد که با شکست در این دیدار از این مهم بازماند .

راند اول این دیدار یک بر صفر به سود حریف فیلیپینی به پایان رسید . دو اخطاری که سرداور به خدابنده داد این امتیاز را برای حریف به ارمغان آورد . در ابتدای راند دوم هم نماینده میزبان اخطار گرفت تا نتیجه کار یک بر یک مساوی شود . در ادامه همین راند ۲ دفاع مشت متوالی و در پی آن اجرای تکنیک از سوی «کریستی» نتیجه را در پایان راند دوم شش بر یک به سود وی تغییر داد .

راند سوم با اخطار متوالی سرداور به دو تکواندوکار آغاز شد . حریف فیلیپین که به شدت از سوی تعداد پرشمار تماشاگران حاضر در سالن حمایت می شد در نهایت ۱۰ بر ۳ صاحب پیروزی شد تا نماینده کشورمان از دست يابی به سهمیه المپیک بازبماند . به نظر می رسد خدابنده آسیب دیده بود که در طول سه راند موفق به کسب امتیاز نشد .

تكواندو ايران پيش از اين در بخش مردان توسط عاشورزاده ، خدابخشي و مرداني سه سهميه المپيك كسب كرده بود . كيميا عليزاده در وزن ٥٧ كيلوگرم امروز يكشنبه براي كسب پنجمين سهميه المپيك در تكواندو تلاش مي كند .

منبع : خبرگزاری مهر