سقوط نمایندگان ایران در رنکنیگ المپیکی

اولین رده‌بندی بهترین‌های تکواندو جهان در سال ۲۰۱۷ حکایت از سقوط نمایندگان ایران در اوزان مختلف و تثبیت جایگاه سجاد مردانی دارد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی رزمی تک رزم به نقل از خبرگزاری مهر، فدراسیون جهانی تکواندو در ششمین روز از آغاز سال جدید میلادی، اولین رده بندی بهترین های تکواندو جهان را اعلام کرد که در میان تکواندوکاران ایران فقط مرد طلایی ایران در رقابتهای گرندپری باکو جایگاه خود را حفظ کرد و سایر نمایندگان کشورمان جایگاه قبلی خود را از دست داند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده بعد از دو سال صدرنشینی با ۳۳۹/۶ امتیاز تا جایگاه چهارم پایین آمد. در همین وزن آرمین هادی پور  با ۱۷۲.۶۲ امتیاز چهاردهم است. ابوالفضل یعقوبی و بهنام اسبقی دو نماینده ایران در وزن ۶۸- کیلوگرم به ترتیب با ۱۷۵.۷۵ امتیاز و ۱۷۳.۲۲ امتیاز در جایگاه نهم و دهم هستند.

مهدی خدابخش هم بعد از مدتها صدرنشینی در وزن ۸۰- کیلوگرم، با ۳۰۶.۷۵ امتیاز به رده پنجم سقوط کرد و مسعود حجی زواره با ۲۱۶.۹۱ امتیاز در رده هشتم قرار گرفت. میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی جمهوری آذربایجان در این وزن با ۳۳۶.۲۳ امتیاز در رده دوم جای گرفته است.

اما در سنگین وزن مردان (۸۰+ کیلوگرم)، سجاد مردانی تنها تکواندوکار المپیکی ایران است که با ۳۳۹.۳۴ امتیاز جایگاهش در رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو را حفظ کرده است و کماکان در رده سوم وزن چهارم المپیکی مردان قرار دارد. در این وزن امید عمیدی با ۹۷.۸۹ امتیاز در جایگاه سی و دوم است.

در بخش زنان و در وزن ۵۷- کیلوگرم،  کیمیا علیزاده با ۱۶۵.۴۴ امتیاز در رده یازدهم است. در این وزن راحله آسمانی که برای تیم بلژیک مبارزه می کند، در جایگاه چهاردهم قرار دارد. در وزن۶۷- کیلوگرم، شکرانه ایزدی سی و چهارم است و در وزن ۶۷+ کیلوگرم (وزن چهارم المپیکی)، اکرم خدابنده در رده ۲۷ جای دارد.

در حالی که فدراسیون تکواندو و سرمربی پیشین تیم ملی از تغییر وزن خدابخش، عاشورزاده و علیزاده برای المپیک ۲۰۲۰ سخن گفته بودند، رنکینگ اعلام شده از سوی wtf حکایت از آن دارد که هر سه این تکواندوکاران حداقل سال ۲۰۱۷ را نیز باید در اوزان قبلی خود مبارزه کرده و هیچ تغییر وزنی نخواهند داشت.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png