صدیقه دریایی نخستین طلایی ایران

بانوی سانداکار ایران با شکست نماینده ویتنام، نخستین مدال طلای تیم کشورمان در جام جهانی 2016 را کسب کرد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی رزمی تک رزم به نقل از خبرگزاری فارس، رقابت های جام جهانی ساندا از جمعه به میزبانی شهر “شین” کشور چین آغاز و سه روز به طول می انجامد.

مدال آوران سال گذشته مسابقات قهرمانی جهان که در اندونزی برگزار شد، مجوز حضور در جام جهانی ساندا را دارند.

تیم ایران نیز با 7 سانداکار (4 نفر در مردان و 3 نفر در زنان) راهی این رویداد شده است.

هدایت سانداکاران مرد ایران در جام جهانی چین بر عهده حسین اوجاقی خواهد بود و معصومه قدیری نیز هدایت سانداکاران زن ایران را عهده دار است.

امروز (شنبه) و در رقابت های نوبت صبح، در وزن منهای 60 کیلوگرم ساندای بانوان صدیقه دریایی که موفق شد در نخستین مبارزه خود برابر حریفی از هنگ کنگ به برتری دست یابد، برای کسب مدال طلا با ترانگ تی نگوین نایب قهرمان جهان از ویتنام رقابت کرد.

دریایی در دو راند متوالی با ارائه مبارزه ای حساب شده به برتری دست یافت تا مدال طلا را از آن خود کند.

پیش از این نیز امیر فضلی نماینده وزن منهای 85 کیلوگرم ایران در نخستین دیدار خود با ژاویر فوپا پوکام از فرانسه روبرو شد و در دو راند متوالی به برتری دست یافت.

از دقایقی دیگر و در وزن منهای 70 کیلوگرم مریم هاشمی قهرمان جهان به مصاف لاریا کیپولا رقیب ایتالیایی خود خواهد رفت.

در رقابت های نوبت عصر و در وزن منهای 65 کیلوگرم شهربانو منصوریان که افتخارات زیادی را در سال های اخیر کسب کرده است با کریستانا موروزوا از روسیه روبرو می شود.

همچنین حمیدرضا قلی پور قهرمان بلامنازع سال های اخیر جهان در وزن منهای 90 کیلوگرم با ایلیا وارچینا از بلاروس مبارزه دارد.

منبع خبر : خبرگزاری فارس

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png