فرناندز خیمنز: روزبهانی را نمی‌شناسم

سرمربی کوبایی و جدید تیم ملی بوکس ایران با اشاره به اینکه رمز موفقیت داشتن نظم است، گفت: بازی‌های آسیایی اندونزی و المپیک ۲۰۲۰ توکیو اهداف اصلی من و فدراسیون بوکس است.

به گزارش فروشگاه اینترنتی رزمی تک رزم به نقل از خبرگزاری تسنیم، «باربارو فرناندز خیمنز» مربی 57 ساله کوبایی که به تازگی هدایت تیم ملی بوکس ایران را برعهده گرفته است روز چهارشنبه در نخستین نشست خبری خود، اظهار داشت: 36 سال است که در رشته بوکس فعالیت داشته و تمام مقاطع و مدارک مربوط به آن را دارم. ضمن اینکه سالیان زیاد نیز در کشورهای مختلف مربیگری کرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی اکوادور تحت هدایت او توانست برای نخستین بار قهرمان آمریکای لاتین شود، اظهار داشت: نخستین مدال جهانی اکوادور را کسب کردیم و در کشورهای دیگری چون ونزوئلا، دومنیکن، پاراگوئه و اندونزی نیز مربی بوده‌ام.

خیمنز با تاکید بر اینکه کوبا مهد بوکس جهان است، افزود: در مدت دو روزی که کارم را در ایران شروع کرده‌ام، تمرینات مقدماتی را پشت سر گذاشتیم و برای آشنایی کامل با شرایط ملی‌پوشان ایران نیاز به زمان دارم.البته در مسابقات آسیایی تایلند که آن زمان سرمربی تیم ملی اندونزی بودم از تیم ایران اطلاعاتی کسب کردم.

وی در خصوص اینکه چرا پروسه حضورش در ایران به طول انجامید، توضیح داد: مذاکرات کمی طولانی شد و باید از ایران اطلاعات خوبی جمع آوری می‌کردم و در این راستا با «آسه بال» مربی نامدار بوکس کوبا که سابقه فعالیت در ایران را داشت نیز مشورت انجام دادم.

این مربی در خصوص سقف آرزوهایش در ایران، گفت: کوبایی‌ها عادت دارند در تیم‌های مختلف به موفقیت برسند و هر مربی آرزوی قهرمانی با تیمش را دارد. با این حال واقع‌بین هستم و باید تلاش کنیم تا به نتایج مثبتی دست یابیم.

وی در مورد همکاری با مربیان فعلی کادر فنی تیم ایران، تصریح کرد: آنها همکارانم هستند و به ایران آمده‌ام تا تجربیاتم را در اختیار بوکسورها و مربیان قرار دهم.

خیمنز در خصوص نیاز بوکس ایران به جوانگرایی، خاطرنشان کرد: جوانگرایی کار ساده‌ای نیست و باید با جوانگرایی و به تدریج انجام شود.

وی در مورد اهداف کلان تیم ملی ایران، افزود: باید آنقدر کار کنیم و برنامه خوبی داشته باشیم تا در بازی‌های آسیایی و المپیک آینده تیم خوبی باشیم. سیستم مدرنی طراحی خواهیم تا تمامی بوکسورها در آن به راحتی سطح خود را بالا برند.

خیمنز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا «احسان روزبهانی» بوکسور کشورمان در المپیک ریو در برنامه‌هایش جایی دارد؟ گفت: اصلا ایشان را نمی شناسم. زمان همه چیز را تغییر می‌دهد و اگر ورزشکاری در گذشته آمادگی ایده‌آلی داشته، دلیلی نیست تا اکنون هم خوب باشد. برای من نظم از همه چیز مهمتر است و بوکسورها نمی‌توانند واقعیت را فراموش کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای کمک به بوکس ایران آماده است، افزود: بوکسورهای ایران باید از فکر و حرکات پا به خوبی استفاده کنند تا در رینگ عملکرد بهتری داشته باشند.

در ادامه «روح اله حسینی» نایب رئیس فدراسیون بوکس و مدیر تیم های ملی در خصوص تعداد مربیان زیاد در کادر فنی اظهار داشت: در تمامی تیم‌ها برای هر 5 بوکسور یک مربی نیاز است و در کشوری چون قزاقستان که توان بالایی دارد، بوکسورها با مربیان اختصاصی خود در اردو حاضر می‌شوند.

وی در خصوص اختیارات سرمربی کوبایی، گفت: او اختیار تام دارد و پس از مدتی که شناخت خوبی از مربیان ایرانی حاضر در کادر فنی پیدا کرد، می‌تواند تغییرات ایجاد کند.

حسینی گفت: از خیمنز خواسته‌ایم تا در تیم‌های پایه نیز نظرات فنی خود را ارائه کند و حتی برای مربیان داخلی کلاس مربیگری برگزار کند.

وی افزود: اکنون از مربیان جوانی چون «علی مظاهری» که سابقه قهرمانی زیادی دارد در کادر فنی بهره می‌بریم و از مربی کوبایی توقع نداریم تا معجره کند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png