شکست امین قاسمی‌پور ، بوکسور وزن 69- کیلوی ایران ، در رینگ نیمه حرفه‌ای جهان ، کارش را برای صعود به المپیک سخت‌تر کرد ، چرا که شرایط فرق کرده است .

روح ا… حسيني ، مدير تيم‌هاي ملي بوكس ، مي‌گويد‌ : « قاسمي‌پور در اين مسابقه تحت تأثير شرايط سالن نتوانست از توانايي‌هايش استفاده كند . طبق صحبت‌هاي اكبر احدي ، مربي قاسمي‌پور كه فيلم‌هاي حريف ليتواني را آناليز كرده بود ، او براي بوكسور ايراني شانس زيادي قائل بود اما متأسفانه قاسمي‌پور باخت و همين موضوع راه را براي صعود به المپيك خيلي سخت كرد . »

او به تغييرات قانون سهميه المپيك در رقابت‌هاي حرفه‌اي اشاره مي‌كند‌ : « از بين 8 بوكسوري كه در اوزان مختلف رقابت‌هاي APB حضور دارند ، دو بوكسور سهميه المپيك گرفتند و رقابت بين 6 بوكسور ديگر مثل قبل برگزار مي‌شود اما نوع جواز المپيك تغييراتي كرده است . ارديبهشت ماه سال آينده مسابقات انتخابي المپيك در 3 راند و به ميزباني بلغارستان برگزار مي‌شود و در هر وزن 6 بوكسور از APB و 6 بوكسور از WSB با هم رقابت مي‌كنند و در نهايت 3 نفر برتر هر وزن سهميه ريو را مي‌گيرند . »

او درباره شرايط ديگر نفرات ايران در ليگ جهاني APB مي‌گويد‌ : « سجاد محمدپور ، ديگر بوكسور ايران ، در اين رقابت‌ها بايد مبارزه كند اما هنوز زمان مسابقه‌‌اش مشخص نيست . اميدوارم محمدپور در مسابقه‌‌اش برنده شود ، چون در غير اين صورت او نيز كار سختي براي المپيكي شدن دارد . »

نايب رئيس فدراسيون بوكس به روند آماده‌سازي تيم ملي اشاره مي‌كند‌ : « تيم ملي فروردين ماه در انتخابي المپيك شركت مي‌كند . اين تيم تمرينات بسيار خوبي را زير نظر كادر فني انجام داده است و در آمادگي قرار دارد اما متأسفانه اعزام آنان به تورنمنت‌هاي بين‌المللي فراهم نشد .

حضور در مجارستان بنا بر دلايلي منتفي شد و بلغارستان هم دعوتنامه‌اي براي تورنمنت صوفيه ارسال نكرد . اكنون در حال مكاتبه با فدراسيون اوكراين هستيم و موافقت ابتدايي آنان را گرفته‌ايم تا تيم ملي قبل از حضور در انتخابي المپيك ، اردوي بين‌المللي داشته باشد . » مدير تيم‌هاي ملي بوكس به سهميه المپيك اميدوار است : « به طور يقين سهميه مي‌گيريم و مي‌دانيم رسيدن به اين مهم در سنگين وزن راحت‌تر از اوزان سبك است . »

منبع : روزنامه خبر ورزشی