منع مصرف بعضی از غذاها در رزمی کاران

بر اساس تحقیقات فروشگاه اینترنتی رزمی تک رزم، صلاح است ورزشکاران مخصوصاً رزمی کاران از بعضی مواد غذایی نامناسب اجتناب کنند و به یاد داشته که از آن ها استفاده نکنند توصیه ما این است با این مواد عذایی آشنا شوید و از مصرف زیاد آن ها پرهیز کنید.

یک وعده نامناسب غذایی بدن را آشفته نمی کند، دقیقاً مثل یک وعده سالم غذایی که نمی تواند بلافاصله سبب مشاهده نتایج عالی شود، بدن خود را بر پایه عادات می سازد، اگر شما متوجه شوید که کدام عادات در طول مدت می توانند تاثیر گذار باشند، آنگاه باید و نباید ها را در زمان مصرف غذا تشخیص می دهید و همچنین می توانید به مرور بدنی توانمند و خوش فرم داشته باشید.

همیشه ها

– در هر وعده سبزیجات و پروتئین مصرف کنید: ما در رابطه با غذاهای سرخ کرده، پنیری یا سبزیجات بسته بندی شده حرف نمیزنیم. سبزیجات تازه نه تنها سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان هستند، بلکه آب و فیبری که دارند سبب می شود به شما حس سیری دست پیدا کند. غذاهای سالم شاید برای مدت زمانی طعمی کسل کننده داشته باشند، اما غدد چشایی خیلی زود به این تغییرات غذایی عادت می کنند. در کنار این سبزیجات حتماً پروتئین هم مصرف می کنید. مطالعات بسیاری تا به حال نشان داده که برنامه های غذایی شامل پروتئین می توانند به مهار اشتها کمک کرده و در بدن نیز عضله سازی کنند، افزایش بافت عضلانی به بالا رفتن سرعت سوخت و ساز هم کمک می کند.

– چربی های سالم مصرف کنید: هرچه تا بحال راجب برنامه های غذایی کم چرب شنیده اید را فراموش کنید. چربی های خوب به کم شدن LDL ( بد ) کمک می کنند و میزان HDL ( خوب ) را افزایش می دهد، همچنین ثابت شده است که چربی های سالم حتی به کاهش چربی شکمی می تئاند کمک کند. به مقدار مصرف چربی غیر اشباع و چربی های که دارای حلقه های غیر اشباع غذاهایی هستند توجه کنید و مراقب باشید چربی های اشباع آن زیاد نباشد ( همه این موارد را شما می توانید روی اطلاعات تغذیه ای بسته های غذایی رویت کنید ). روغن زیتون و آجیل ها انتخابی بسیار مناسب هستند.

– برنامه ریزی، آماده کردن، بسته بندی: مناسب ترین روش برای اثبات یک برنامه غذایی خوب این است که خودتان مسئولیتش را بر گردن بگیرید. پیشنهاد می شود غذاها را حتماً در خانه بپزید و هر زمانی که امکان داشت برای خود بسته بندی کنید. در کیف، ماشین و ساک باشگاه خود همیشه آب و میان وعده ای سالم و مقوی نگهداری کنید، با این کار شما دیگر مجبور نیستید از بیرون غذایی ناسالم بخرید.

– با خودتان مهربان باشید: پرخوری برای همه ما اتفاق می افتد حتی آنهایی که عزمشان واقعا جدی بوده و اراده قویی دارند. در همچین مواقعی هر کاری می کنید فقط خود زنی نکنید این کار شما اوضاع را بدتر می کند، یکی از بخش های دنبال کردن برنامه سالم این بوده که در مورد خود و انتخاب هایتان حس خوب و رضایت بخشی داشته باشید.

هرگز ها

– نوشیدن کالری: شما قبلا هم این را شنیده اید، نوشابه، آب میوه و دیگر نوشیدنی های سرشار از قند بزرگترین موانع بر سر راه ثبات برنامه غذایی خوب هستند. این موارد هیچگونه مواد مغذی حقیقی در خود ندارند و اصولا به جز قند چیز دیگری نیستند وتنها استثنایی که می شود در نظر داشت اسموتی است. شما باید به دنبال دستور های اسموتی باشید که حاوی فیبر، پروتئین و چربی های سالم هستند.

– جا انداختن وعده ها: وقتی شما تصمیم به تغییر دادن بدن خود می کنید، تنها مواد مغذی کلید کار است. روده را با مواد مغذی پر کنید که شکمتان کوچک شود. این کار بهترین روش برای کاهش وزن و پایدار نگه داشتن بدن است. غذاهای سالم و خوب بخورید. شما باید بدانید که این غذا از کجا آمده و از چه چیزهایی درست شده. روزی چهار تا شش وعده کوچک میل کنید و مطمئن شوید در همه آنها پروتئین نیز نقشی اصلی را ایفا می کند.

– خوردن غذاهای سرخ شده: بله قبلاً گفته بودیم که گاهی امکان دارد دچار پرخوری بشوید. اما این را بدانید که غذاهای سرخ شده تنها چیزی است که همیشه باید از آنها دور بمانید. این غذاها در بدن بشدت نقشی کاملا مخرب دارند. غذاهای سرخ شده به صورت گسترده ای در دسترس ( ارزان و آسان ) هستند و به همین دلیل دور ماندن از آنها را سخت کرده، اما میزان چربی اشباعی که چنین غذاهایی دارند کافی است که هر کسی را از خوردنشان بترساند.

در نتیجه سعی کنید از نکات گفته شده نهایت استفاده را برده و در برنامه روزانه خود قرار دهید.

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/07/danlod.png

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png