پولادگر: نتایج تکواندو ضعیف نیست

رییس فدراسیون تکواندو مدعی است نتایج تکواندو رو به صعود است و نباید این رشته را اسیر سیاه نمایی کرد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی رزمی تک رزم به نقل از خبرگزاری ایسنا، پولادگر  امروز در حاشیه مراسم تجدید میثاق با امام راحل در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که نفرات کمیته‌ فنی مشخص شدند اما هرچه که رییس فدراسیون بگوید، کمیته‌ فنی نیز آن را انجام می‌دهد و استقلال ندارد، به صحبت پرداخت و اظهار کرد: این نظر آنهاست. از آنها باید بپرسید که چرا نظر کمیته‌ فنی کشک است! این حرف بسیار غیر منصفانه است. کمیته‌ فنی از   افراد با تجربه، کارشناس و با سابقه تشکیل شده است که صاحب نظر هستند.  یک عده دهان خود را باز می‌کنند و بدون فکر هر چیزی را بیان‌ می‌کنند و از هر کار ما غلطمی گیرند. ان‌شاء‌الله همه چیز آن طور که وظیفه و شان تکواندو ایران است انجام شود.

رییس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که انتقادات بسیاری درباره برکناری شما و نتایج ضعیف تکواندو مطرح شده است نیز پاسخ داد: قائل بر این نیستم که نتایج تکواندو ضعیف بوده است. چه کسی گفته است روندی که همیشه رو به اوج و موفقیت بوده، نتایج ضعیفی است؟ امروز یک عده مغرض، نتایج تکواندو  را سیاه‌نمایی می‌کنند. اعتقادی بر این ندارم که نتایج تکواندو ضعیف بوده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا شما معتقد هستید نتایج تکواندو در المپیک ضعیف نبوده است نیز پاسخ داد: نتایج المپیک فرق می‌کند. به مردم اعلام کردیم نتایج خوبی در بخش مردان کسب نکردیم که علل مختلفی داشت. در زمان مقتضی به آنها رسیدگی کردیم ولی ما هنوز عنوان قهرمانی جهان در بزرگسالان، عنوان قهرمانی جهان در رده سنی نوجوانان در بخش دختران و عنوان قهرمانی جهان در رده سنی نونهالان را داریم. کدام یک از رشته‌های ما این همه موفقیت در کارنامه خود دارد؟

پولادگر در پاسخ به این سوال که آیا با قدرت در سمت خود باقی‌ خواهید ماند هم عنوان کرد: یک زمانِ قانونی برای ریاست داریم که تا آن زمان باقی خواهم ماند. دست آقایان نیست که هر زمانی که بخواهند کسی را بر کنار کنند.

رییس فدراسیون تکواندو درباره این که در دوره بعد نیز برای ریاست فدراسیون شرکت خواهد کرد یا خیر هم گفت‌: در حال‌ حاضر نمی‌توانم حرفی درباره دوره آینده بزنم. یک سال تا پایان دوره من باقی‌ مانده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست که از نظرات مخالفان نیز در کنار خود استفاده کند هم اظهار کرد: دست مخالفی را که زبان او به دروغ، تهمت و بی‌انصافی باز نشده باشد را می‌بوسم. بحث مخالف و موافق در فدراسیون را نداریم. منتهی یک عده هستند که دروغ، تهمت، سیاه نمایی و توهین می‌کنند با اینها نمی توان کار کرد.

او مهم‌ترین برنامه و هدفگذاری فدراسیون را نیز این‌گونه تشریح کرد: در حال‌ حاضر دو رویداد بین‌المللی را تا پایان سال در برنامه داریم. بلافاصله تشکیل اردوهای تیم‌ ‌ملی و سال آینده نیز سال بسیار پر ترافیکی را در پیش‌رو داریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا نظر شما درباره مربی ایرانی حاضر در آذربایجان همان نظری است که در  المپیک داده‌اید نیز اظهار کرد: آن زمان  بی‌انصافی و ظلم در حق من شد. قصد توهین به هیچ کس را ندارم و نداشتم  ولی گله‌مندم  که هموطن من در مقابل هموطن خود در رویدادی مانند  المپیک قرار بگیرد.

رییس فدراسیون تکواندو در ادامه در پاسخ به این سوال که در دنیای حرفه‌ای  این شرایط طبیعی است، گفت‌: خیر این گونه نیست. در رقابت‌  المپیک من سراغ ندارم. ا گر شما سراغ دارید به من بگویید. منظور من مربی نیست، منظور من ورزشکار است. همین ولاسکو در والیبال من شنیده‌ام که در مقابل تیم‌ ‌ملی خود تیم ایران را ارنج نکرد. حتی ما از مربیان اروپایی در رشته خود این را شاهد بوده ایم  که مربیان به شرط این که مقابل تیم خود ارنج نکنند، مربیگری کشور دیگر را می پذیرند. اتفاقی که در  المپیک افتاد این بود که یک مربی ایرانی مقابل ما قرار گرفت و تیم را کوچ کرد و من از این ناراحت بودم.

پولادگر در پاسخ به این سوال که احتمال دارد از  مهماندوست استفاده کند یا خیر؟ گفت‌: قطعا اینها همه پتانسیل‌ تکواندوی ایران هستند. از او دعوت نخواهم کرد، چون ما پتانسیل‌ بسیاریداریم. از پول این کشور برای تک تک آنها استفاده شده است. در حال‌ حاضر  اگر یک تکواندوکار از ایران خارج شود به صرف این که در ایران تکواندو را آموزش دیده است در سایر کشورها مورد توجه قرار می‌گیرد و این تنها به دلیل عظمت و بزرگی نام ایران در رشته تکواندو است. کما این که قبل از ما کشور کره این شرایط را داشته است.  هر کس هر کجای دنیا که می‌خواهد می‌تواند برود و این حق طبیعی او است. البته نه به قیمت ضربه زدن ، توهین زدن  و زیر سوال بردن کشور خود!  این که یک تکواندوکار از کشور خارج شود و بگوید به من بها داده نشده است، درست نیست. چگونه به تو بها نداده‌اند اما تو این قدر برجسته شده‌ای؟ همین که تو توانسته‌ای در رویدادهای لیگ شرکت کنی و در رویدادهای بین‌المللی حاضر باشی و به این توانایی دست یابی این یعنی بها دادن در غیر این صورت تیم‌ ‌ملی ما تنها هشت وزن دارد و نمی‌توان ۹ نفر را داشته باشیم.

رییس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که آیا علیزاده به رقابت‌های جهانی می‌رسد یا خیر؟ گفت‌: ان‌شاء‌الله که می‌رسد.

او در پاسخ به این سوال که نظر خود را درباره هیات اجرایی کمیته‌ و مهم‌ترین دستورالعملها برای نشست‌های آینده چیست؟ گفت‌: من سخنگوی کمیته‌ نیستم و عضو اجرایی آن هستم. قرار بر این است که همه اینها را دبیر کمیته‌ اعلام کند و باید از او بپرسید. مهم‌ترین موضوع در حال‌ حاضر بررسی اساسنامه است.

پولادگر همچنین درباره شرایط ایران و آمریکا و آیا ممکن است تبعاتی از سوی IOC  شامل ایران شود؟  گفت‌: اطلاعی ندارم. قطعا IOC نیز چنین رفتاری را محکوم خواهد کرد واین رفتار قرون وسطایی است که کسی صرف این که پایبند  اصول یک دین رسمی در جهان است تهمت زده شود و اجازه ندهد وارد کشور شود قبول نخواهد کرد.

رییس فدراسیون تکواندو در پایان گفت‌: از تمام اهالی خانواده‌ تکواندو می‌خواهم که اتحاد و همبستگی خود را حفظ کنند و اجازه ندهند که حرف‌های بدون تفکر و مغرضانه این وحدت و همبستگی را که دستمایه ما است و مهم‌ترین علت موفقیت ما در جوامع ملی و بین‌المللی است را خدشه دار کنند. اجازه ندهند منافع شخصی برخی از افراد منافع و دستاوردهای ما را زیر سوال ببرند. برای تمام جوانان کشورم آرزوی موفقیت می‌کنم و به تمام جوانان کشورم می گویم که امروز برای انقلاب در این مکان حاضر شده ایم و نظام، جوانان شایسته تر ، رشیدتر ، جوانمردتر و بزرگتر از نسل ما برای این انقلاب خون دادند که فکر نمی‌کنم از جان ارزشمندتر در وجود هر انسانی باشد. به حرمت اینها هم که شده باید شان و مرتبط کشور را حفظ کنیم حتی اگر کسی بخواهد خارج از ایران بازی کند باید حرمت و شان ، مقام کشور را حفظ کند.

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png