پولادگر: هدف ما شکست رکورد ریو

به گزارش تک رزم به نقل از خبرنگار ورزشی ایرنا، محمد پولادگر که در دیدار اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با قهرمانان و مسئولان کاروان اعزامی ایران به بازی های المپیک ریو 2016 سخن می گفت، خطاب به معاون اول رئیس جمهوری گفت: خوشبختانه دولت یازدهم توجه خوبی نسبت به حضور ایران در این رویداد جهانی دارد اما انتظار داریم این توجهات نسبت به حضور مقتدر ایران در بازی های المپیک ریو بیشتر شود.
وی افزود: کاروان ایران تاکنون بیشترین سهمیه را نسبت به دوره های گذشته کسب کرده است و از دولت محترم توقع داریم شرایط را برای بالا بردن انگیزه ورزشکاران اعزامی بیشتر کند.
رئیس فدراسیون تکواندو تصریح کرد بالا بردن انگیزه ورزشکاران اعزامی، نگاه مهربانانه دولت و توجه دولتمردان به ورزشکاران را بیش از پیش می طلبد.
مجتبی عابدینی که در رشته شمشیربازی سهمیه المپیک ریو را کسب کرده است به نمایندگی از ورزشکاران در این نشست صحبت کرد و گفت: کسب سهمیه المپیک از سوی ورزشکاران ایرانی افتخار بزرگی است که ورزشکاران، کادر فنی و مسئولان با سختی و مرارت توانسته اند در این زمینه برای حضور در سی و یکمین دوره بازی های المپیک نقش آفرینی کنند.
مراسم دیدار «اسحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.
همچنین آیین بدرقه کاروان ورزشی ایران به بازیهای المپیک ریو با حضور حجت الاسلام دکتر« حسن روحانی » رئیس جمهوری در تیرماه امسال برگزار خواهد شد.
کاروان اعزامی ایران به ریو 2016 قبل از راهیابی بلندقامتان والیبال کشورمان برای نخستین بار در تاریخ بازی های المپیک 47سهمیه کسب کرده که با کسب نخستین سهمیه تیمی تاکنون این تعداد به 59 سهمیه افزایش یافته است.
همچنین بانوان با کسب 9 سهمیه المپیک ریو 2016 برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور رکورد بیشترین سهمیه راه یافته به بازی های المپیک را به خود اختصاص دادند.
نمایندگان ایران نیز تا قبل از بازی های المپیک ریو فرصت دارند تا در رشته های تیر و کمان، بوکس، دو و میدانی، بسکتبال و شنا برای کسب سهمیه ریوبخت آزمایی کنند.
همچنین کاروان پارالمپیک ایران به ریو دوژانیرو تاکنون 88سهمیه کسب کرده که از این تعداد 20سهمیه مربوط به بانوان است.
بر این اساس سی و یکمین دوره بازیهای المپیک ریو از( 5 تا 21 آگوست/15 تا 31 مرداد 1395) و پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک نیز (7تا 18سپتامبر/ 17تا 27 شهریورماه امسال) در کشور برزیل برگزار خواهد شد.

منبع خبر : خبر گزاری جمهوری اسلامی