ورزش یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چربی های انباشته شده در تمام نقاط بدن است . با این حال اگر می خواهید سرعت از بین رفتن چربی های تان را بالا ببریدد باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید .
اگر شما در برنامه غذایی تان از سبزیجات ، گوشت بدون چربی ، لبنیات کم چرب و … استفاده کنید در این صورت چربی های دور شکم تان کمتر می شود . در این مقاله 5 نوشیدنی را به شما معرفی می کنیم که سرعت از بین رفتن چربی شکم تان را بیشتر می کند .

آب پر از یخ :
خوردن آب پر از یخ به شما کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزانید . سوزاندن کالری به این دلیل است که بدن شما تلاش می کند تا به درجه حرارت نرمال بدن یعنی همان 37 درجه برسد و در نتیجه مقدار کالری سوختنی افزایش می یابد . بر اساس تحقیقاتی که آلمانی ها انجام دادند نوشیدن 2 لیوان یخ سرد سوخت و ساز بدن تان را تا 30 درصد افزایش می دهد .

noshidanishikam2

شیر :
شیر یکی از نوشیدنی هایی است که متابولیسم بدن را افزایش می دهد . شیر یک منبع غنی از کلسیم است و می تواند به شما در کم کردن وزن تان کمک  کند . خوردن یک لیوان شیر در روز به از دست دادن چربی های دور شکم تان کمک می کند . فقط باید از شیر کم چرب استفاده کنید .

Milk splashing into glass

چای سبز :
به جای نوشیدن قهوه چای سبز بخورید . چای سبز سوخت و ساز بدن را تا 4 درصد افزایش می دهد . این به این معنی است با خوردن چای سبز روزی 70 کالری بیشتر می سوازنید و در نتیجه سالی 1/5 تا 3/5 کیلو وزن تان کم می شود .

noshidanishikam4

سرکه سیب :
این نوشیدنی عملکرد کبد را بهتر می کند . اگر عملکرد کبد بهتر شود در نتیجه سوخت و ساز بدن نیز افزایش می یابد . کبد سالم سرعت سوخت و ساز بدن را زیاد و سلول های چربی را از بین می برد . می توانید قبل از هر وعده غذایی تان دو قاشق غذاخوری سرکه را با آب رقیق کرده و میل کنید .

noshidanishikam5

عصاره سویا و گندم :
سویا و گندم یکی از بهترین منابع برای پروتئین هستند . از آنجا که پروتئین در شکل های مایع نسبت به شکل های جامد زودتر و بهتر جذب می شود بهتر است این دو خوراکی به صورت نوشیدنی ( عصاره ) میل شوند . این دو نوشیدنی سرعت سوخت و ساز بدن را بالا برده و در نتیجه سلولهای چربی دور شکم را از بین می برند . خاصیت دیگر این دو نوشیدنی تقویت عضلات بدن تان است .

noshidanishikam6

منبع : سیمرغ دات کام