چهار مدال طلا و یک نقره برای تکواندوکاران ایرانی

به گزارش تک رزم به نقل از ایرنا، ششمین دوره تورنمنت بین‌المللی یونان با حضور 182 تکواندوکار در رده سنی بزرگسالان، امروز (شنبه) در شهر «تسالونیکی» یونان برگزار شد و تیم‌ ملی تکواندوی کشورمان در آخرین تورنمنت برون مرزی اش پیش از حضور در بازیهای المپیک ریو 2016 موفق به کسب 4 مدال طلا و یک مدال نقره شد.
«کیمیا علیزاده» در ادامه موفقیت های خود موفق شد در وزن منهای 62 کیلوگرم با غلبه بر تمامی حریفان خود به مدال طلا دست یافته و امیدها را برای مدال آوریش در بازی های المپیک  افزایش دهد.
آرمین هادی پور در وزن منهای 54 کیلوگرم، فرزان عاشورزاده در منهای 58 و مهدی خدابخشی در وزن منهای 80 کیلوگرم مردان، دیگر طلایی های ایران بودند.
همچنین سجاد مردانی در وزن به اضافه 87 کیلوگرم در دیدار نهایی برابر «عبدل عیسی اف» از نیجریه شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.
بیژن مقانلو، مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی هدایت تیم تکواندوی مردان ایران را برعهده داشتند و مهرو کمرانی نیز مربی کیمیا علیزاده بود.
تورنمنت بین‌المللی یونان دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی و همچنین المپیک است.
تکواندوی ایران با چهار سهمیه (کیمیا علیزاده، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی و فرزان عاشورزاده) در بازیهای المپیک 2016 ریودوژانیرو شرکت خواهد کرد.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی