انتخاب بهترین رشته رزمی برای دفاع شخصی

بر اساس تحقیقات فروشگاه اینترنتی رزمی تک رزم، اگر شما تصمیم گرفته اید که با آموختن یک رشته رزمی از خود دفاع کنید ، حتماً انتخاب دقیق و ظریفی داشته باشید. زیرا باید از کتک خوردن خود جلوگیری کنید چون ممکن است که سلامتی شما به خطر بیفتد. نکته قابل توجه این است ، کسانی که می خواهند یک ورزش رزمی را برای دفاع شخصی یاد بگیرند به اندازه یک عمر کتک می خورند.

این دسته از افراد حدوداً 5 سال مشغول یادگیری یک رشته رزمی می  شوند و به طور متوسط 3 روز در هفته را کتک می خورند تا اگر یک شب با یک شخصی روبرو شدند اجازه ندهند که کتک بخورند! به همین خاطر در اینجا ما به شما رشته ای را پیشنهاد می کنیم که در آن خبری از کتک خوردن و صدمه دیدن نباشد. هرچند که هیچ ورزش رزمی وجود ندارد که در آن خبری از کتک خوردن و صدمه دیدن نباشد چون کتک زدن بخشی از هنرهای رزمی است و بستگی به شرایط رشته هایی دارد که این میزان در آنها کم یا زیاد هستند.

– شما باید هنری را انتخاب کنید که اصول مبارزه در آن سنجیده باشد :

در اکثر رشته های رزمی هر کسی که سرعت، قدرت و آمادگی جسمانی زیادی داشته باشد پیروز است و این درست همان چیزی است که شما آن را نمی خواهید. به عنوان مثال بعضی از سبک ها حرکات غیر منطقی و غیر کاربردی را به هنرآموزان خود تحمیل می کنند مثلا از رزمی کار می خواهند تا با دست خالی مستقیماً جلو ضربه میله آهنی بایستد. این تکنیک ها در دعوای واقعی خیابان هیچ جایی ندارند زیرا هر آدم عاقلی می داند که آهن از استخوان محکم تر است و به احتمال خیلی زیاد منجر به شکستگی آن می شود. گاهی ممکن است این تکنیک ها و حرکات در یک بازه کوتاه مدت جوابگو باشند اما در دراز مدت باعث آسیب و دردسر زیادی برای شما می شوند. آیا شما می توانید در سن 50 سالگی استخوان دست تان را در برابر ضربه میله آهنی قرار بدهید؟
برخی از رشته ها هستند که ضربات آنها نیازمند گرم کردن بدن و داشتن فضای باز می باشد. تفکر کنید نیمه شب از خواب بیدار شده و با سارقی که به خانه تان آمده است درگیر می شوید! آیا شما می توانید ضربات چرخشی پایی که در باشگاه به زیبایی اجرا می کنید را به دزد در خانه با فضای محدود بزنید یا می خواهید از سارق خواهش کنید تا به شما فرصت دهد تا بدنتان را گرم کنید … ؟

– هنر رزمی که گزینش می کنید باید فضای مبارزه آن محدود نباشد :

اگر در  باشگاه خود مشت زن ماهری در مبارزات هستید دلیل نمی شود که در خیابان کتک نخورید. قواعد مبارزه در باشگاه با خیابان بسیار متفاوت است چون شما در باشگاه آماده مبارزه هستید، بدن خود را گرم کرده اید، می دانید که حریف تان از قوانین تعیین شده ای پیروی می کند به طور مثال به صورت شما مشت نمی زند و همچنین از تجهیزات ایمنی برای کم کردن احتمال مصدومیت استفاده می کنید.
این گزینه ها سبب می شوند تا پس از چند سال تمرین در باشگاه وقتی که در خیابان با یک نفر درگیر شدید دست و پای خودتان را گم کرده و از یک شخص کاملا معمولی کتک بخورید. می دانم احساس بدی به شما دست می دهد که پس از چند سال تمرین، از یک فرد عادی به راحتی کتک بخورید.
در صورتی که هنرهای رزمی را برای سلامتی و کسب مدال تمرین کرده اید نباید انتظار داشته باشید که در خیابان کتک نخورید. اگر هم برای دفاع از خود هنرهای رزمی را یاد گرفته اید و با دیدن شرایط متفاوت و حرکات پیش بینی نشد دستپاچه شده و کتک خوردید معلوم می شود که انتخاب تان درست نبوده است. در اصل در این مدت شما به هیچ وجه فنون مبارزه خیابانی را تمرین نکرده اید بلکه فقط ادای آن را در آورده اید.
به همین خاطر به شما می گویم که به هیچ عنوان گول تبلیغاتی که ادعا می کنند می توانند دفاع شخصی و مبارزات خیابانی را کمتر از یک ماه، 24 ساعت، 20 روز و … به شما آموزش می دهند را نخورید زیرا این کار به هیچ عنوان شدنی نیست. برای درک بهتر آن، برای مثال، فرض کنید الفبا و خواندن و نوشتن را بلد نیستید و من به شما بگویم که می توانم به شما یاد بدهم که در عرض یک ماه بتوانید یک کتاب 50 صفحه ای را بخوانید. ولی همان کتاب! در واقع به مرور زمان شما از شکل حروف و تکرار محتوای هر صفحه، آن کتاب را حفظ می شوید ولی به هیچ عنوان خواندن را یاد نگرفته اید و در صورتی که کتاب را برای تان عوض کنیم اصلا بلد نیستید که کتاب جدید را بخوانید.

این همان چیزی است که در تبلیغات پر زرق و برق رسانه ها به آن می پردازند، یعنی شما در محیط خانه یا باشگاه در آرامش کامل با دوستان تان انواع ضربات و دفاع ها را تمرین می کنید و می بینید که می توانید به خوبی آن را اجرا کنید و فکر می کنید که مبارزه را به خوبی یاد گرفته اید و اعتماد به نفسی کاذب پیدا خواهید کرد. ولی وقتی که مثلا یک شب در یک کوچه تاریک با شخصی مواجه شوید که با یک چاقو به سمت شما می آید از ترس همه چیز را فراموش می کنید.
اما اگر شما راه مبارزه کردن را به صورت اصولی و درست یاد بگیرید و مبارزه در غریضه شما جای بگیرد حتی در صورتیکه نیمه شب چشم تان را باز کنید و ببینید که می خواهند شما را خفه کنند باز می توانید از خود دفاع  و عکس العمل نشان دهید.

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/07/danlod.png

http://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttp://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png