به گزارش فروشگاه ورزشی تک رزم به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهرام هروی ، در خصوص آغاز تمرینات ملی‌پوشان کاراته در سال 98 برای حضور در سومین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش اظهار داشت: بعد از تعطیلات نوروز و استراحت ملی‌پوشان، در روزهای گذشته نخستین مرحله از تمرینات تیم ملی برای حضور در مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش آغاز شد. تیم ملی کاراته از ابتدا تا انتهای سال گذشته درگیر مسابقات مختلف بود و این روندی بود که از سال 96 آغاز شده بود.

وی تصریح کرد: خدا را شکر سال 97 به خوبی برای کاراته ایران پشت سر گذاشته شد و بعد از استراحت ملی‌پوشان در نوروز، رسما از روز یکشنبه 18 فروردین ماه استارت خود را برای حضور در مسابقات سال 98 زدیم. البته سید محمد حسینی، مربی بدنساز تیم ملی در تعطیلات نوروز نیز با ملی‌پوشان از لحاظ تمرینات بدنسازی هماهنگ بود و به ملی‌پوشان کمک کرد. این مرحله از تمرینات تیم ملی کاراته تا روز اعزام به مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش ادامه خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی کاراته تاکید کرد: با توجه به قوانین، قرار است 20 فروردین ماه سال 99 نفراتی که موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو خواهند شد، اعلام شود و به همین خاطر تا قبل از مسابقات مراکش امتیازات مسابقاتی که یکسال از آنها گذشته است نصف خواهد شد.با توجه به فاصله یک ساله مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش تا زمانی که اعلام نفراتی که سهمیه کسب کردند، از این مرحله به بعد تمامی امتیازات کسب شده توسط ورزشکاران به صورت کامل محاسبه خواهد شد.

هروی تصریح کرد: همین موضوع باعث خواهد شد تا این مرحله از مسابقات لیگ برتر کاراته وان اهمیت بیشتری نسبت به دو مرحله گذشته مسابقات داشته باشد. تا پایان سال 2019، 5 مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان برگزار خواهد شد و بعد از حضور در مسابقات مراکش، چهار مرحله دیگر از این مسابقات در کشورهای چین، ژاپن، روسیه و اسپانیا برگزار خواهد شد. بعد از پایان مسابقات لیگ برتر کاراته وان مادرید در ابتدای آذرماه نیز باید منتظر اعلام تقویم مسابقات در سال 2020 باشیم تا مشخص شود تا قبل از 20 فروردین ماه سال 99 در چه مسابقات دیگری شرکت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اولین حضور کاراته در المپیک و مسیر ناشناخته کسب سهمیه در این رشته، چه برنامه‌ای برای حفظ روند خوب کاراته ایران در سالیان گذشته وجود خواهد داشت و کادرفنی تیم ملی نگرانی در این راه نخواهد داشت، گفت: همه کارشناسان می‌دانند شرایط و مسیر سختی برای کسب سهمیه المپیک وجود دارد و در این مسیر مهمترین فاکتور وجود افرادی سخت‌کوش است که به بلوغ کافی رسیده باشند. خدا را شکر در تیم ملی کاراته ایران بازیکنان بزرگی وجود دارند که مطمئنا از این مسیر سربلند بیرون خواهند آمد.

سرمربی تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: تیم ملی کاراته ایران مانند کشورهای دیگر منحصر به فرد نیست و پرستاره است و همه بازیکنان در جای خود ارزشمند هستند و به همین دلیل نگرانی وجود ندارد، اما ما نیز باید حواسمان جمع باشد و هر روز باید عملکردمان را بررسی کنیم تا خدایی نکرده به مشکل نخوریم. مهمترین مسئله دیگری که باید مدنظر قرار بدهیم این است که در باد موفقیت‌های گذشته نخوابیم و با وجود زیبایی‌های افتخارات گذشته، فراموش نکنیم که کمکی به موفقیت‌های بعدی ما نخواهد کرد.

هروی افزود: بازیکنان ما به خودباوری مطلق برای موفقیت رسیدند. در بخش آقایان تنها سه بازیکن سهمیه المپیک را کسب خواهند کرد، اما بچه‌ها به قدری همدل و همفکر هستند که در حال تلاش برای سه نفری هستند که سهیمه المپیک را کسب خواهند کرد. سه بازیکنی که سهمیه المپیک را کسب کنند نیز مطمئنا نماینده کاراته ایران خواهند بود و خوشحال هستم تیمی دارم که اینگونه فکر می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود مشکلات مالی ورزش کشور نگرانی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه وجود نخواهد داشت، گفت: اصلا در مورد این موضوع نگرانی ندارم و طبق صحبت‌های وزیر ورزش قرار است از رشته‌های المپیکی حمایت شود. در سال گذشته با وجود مشکلات فدراسیون کاراته در سه تورنمنت پایان سال حضور پیدا کردیم و هیچ دغدغه‌ای نداریم. جای شکرش باقی است که با وجود مشکلات، کاراته روی ریل خود حرکت می‌کند و با حضور طباطبایی در راس فدراسیون و همچنین حضور آشوری در کنار ایشان برای ما دلگرمی ایجاد شده است. برای حضور در تورنمنت مراکش نیز ما با ظرفیت عالی در مسابقات شرکت می‌کنیم که جای تشکر و قدردانی دارد.

سرمربی تیم ملی کاراته در خصوص مشخص شدن پروسه حضور بازیکنان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: همه چیز به صورت شفاف خواهد بود و عملکرد هر بازیکنی گواه وضعیتش در تیم ملی خواهد بود. بازیکنان نیز این موضوع را می‌دانند و به همین دلیل از لحاظ روحی، روانی و فکری به خوبی به کار خود ادامه می‌دهند.

هروی در خصوص انتظارات بالا از کاراته برای موفقیت در المپیک گفت: در موفقیت مسائل مختلفی مانند نقش نیروی انسانی، کادرفنی، ریاست فدراسیون، جامعه کاراته، وزارت ورزش، کمیته المپیک و رسانه‌ها دخیل است، اما مهمترین موضوعی که به یک تیم کمک می‌کند خودباوری برای موفقیت است. چون ما به این باور اعتقاد داریم، قول می‌دهم نتیجه خوبی در مسابقات المپیک 2020 خواهیم گرفت.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

https://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/kanal-telegram.pnghttps://takrazm.com/wp-content/uploads/2016/06/safeh-insta.png

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *